Допомога по вагітності та пологах: хто заплатить? Аліменти на дитину: як зменшити?

Допомога по вагітності та пологах: хто заплатить? Аліменти на дитину: як зменшити? Як запевнити начальника

З самого початку вагітності і ще довго після народження мати і дитина потребують юридичної підтримки. Як запевнити начальника, що візит в жіночу консультацію вагітної співробітниці – її законне право? Чи може розлучення впливати на прописку дітей? І як досягти видалення власних фото, розміщених знайомими в соц мережах? 6 питань юристу.

Часто доводиться відпрошуватися на прийом до лікаря жіночої консультації. Роботодавець загрожує відрахуваннями із заробітної плати. Це ймовірно? Чи регулюється таке законодавством?

У ст. 254 Трудового кодексу РФ встановлено гарантії вагітним і жінкам, які мають дітей. Під час проходження обов’язкового диспансерного обстеження в медичних установах за майбутніми мамами зберігається середній заробіток за місцем роботи. Ваше право на відвідування жіночої консультації гарантовано ТК РФ, а періоди відсутності на робочому місці з цієї причини підлягають оплаті відповідно до постанови уряду РФ від 24.12.2007 р № 922 "Про особливості порядку обчислення середньої заробітної плати". За документ для надання зазначених гарантій ви зобов’язані подати роботодавцю довідку або інший документ мед установи із зазначенням дати і часу прийому у лікаря.

У мене два місця роботи: головне і за сумісництвом. Хто буде оплачувати допомогу по вагітності та пологах, а потім – по догляду за дитиною?

Згідно ст. 282 Трудового кодексу РФ, під сумісництвом розуміється виконання іншої часто оплачуваної роботи на умовах трудового домовленості у вільний від головної діяльності час. Сумісник, як і будь-який інший співробітник, має право на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами і на оформлення відпустки по догляду за дитиною (ч. 1 і 2 ст. 256 ТК РФ). У заяві він може вказати будь-яку тривалість такої відпустки, але не більше чим до досягнення дитиною віку 3-х років.

Допомога по вагітності та пологах призначається кожним роботодавцем (ч. 1 ст. 13 Федерального закону від 29.12.2006 р № 255-ФЗ "Про обов’язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв’язку з материнством"). Але щомісячну виплату по догляду за дитиною виплачується лише за одним місцем роботи. Для його дизайну необхідно надати обраному роботодавцю довідку, що ви не отримуєте засоби на другорядному місці.

Чоловік збирається подавати на розлучення. Чи вправі він виписати діток, зареєстрованих в його квартирі? Синові три роки, дочці 5 місяців.

Суд традиційно виходить з інтересів дітей, які в силу віку не можуть оберігати свої права на власність. Місцем проживання неповнолітніх, які не досягли 14 років, визнається місце проживання їх законних представників – батьків, усиновителів чи опікунів (ст. 20 ГК РФ). Припинення сімейних відносин між батьками неповнолітнього, який живе в квартирі, що знаходиться у власності 1-го з них, не тягне за собою втрату дитиною права користування житловим приміщенням в контексті правил ч. 4 ст. 31 Житлового кодексу РФ (постанова пленуму Верховного суду РФ від 02.07.2009 р № 14 "Про деякі питаннях, що з’явилися в судовій практиці при застосуванні Житлового кодексу РФ"). Розлучення з чоловіком не зобов’язаний впливати на прописку дітей в його квартирі.

Чи можу я зменшити розмір аліментів на першого малюка, якщо у 2-му шлюбі у мене народився черговий син?

Якщо ви оплачуєте аліменти на підставі рішення суду, то необхідно подати позов про зниження розміру платежів (ч. 1 ст. 119 Сімейного кодексу РФ). Відповідно до цієї статті, якщо змінилося матеріальне або сімейне становище однієї із сторін, суд вправі на прохання будь-якого батька зменшити суму.

Народження у вашій родині малюка йде оглядати як зміна сімейного стану, але даний факт ще не дає гарантію скорочення виплат. Необхідно довести, що перераховувати аліменти в розмірі 25% зараз вам справді важко. Вирішуючи питання про зниження суми, суд повинен визначити, чи зуміє вона забезпечити першій дитині нормальне існування.

Якщо ви виплачуєте аліменти на підставі укладеної угоди, то запропонуйте бувальщин дружині в добровільному порядку переглянути умови даної домовленості і зменшити розмір відрахувань. Якщо вона не дає на це згоди, вам йде звернутися до суду з вимогою змінити угоду про сплату аліментів (ч. 4 ст. 101 Сімейного кодексу РФ).

Допомога по вагітності та пологах: хто заплатить? Аліменти на дитину: як зменшити? Необхідно довести, що

Знайома розташувала фото моїх малесеньких діток на власній сторінці в одній із соціальних мереж. На моє прохання прибрати фото не відповіла. Можу я якось змусити її це зробити?

Зображення громадянина представляє з себе його особистий вид, зафіксований в який-небудь неупередженої формі (на фото, відеозаписи, картині). Воно належить до числа нематеріальних благ, яким надається правова охорона за правилами гл. 8 ГК РФ. Оприлюднення та подальше впровадження зображення громадянина допускаються лише за згодою цієї людини, а якщо він неповнолітній – його законного представника.

Якщо вам стало відомо про випадок незаконного використання фото ваших діток, то в судовому порядку можна вимагати його припинення та компенсації моральної шкоди, заподіяної в результаті злочинної публікації зображень.

Я розлучена, але надзвичайно хочу народити. В Інтернеті знайшла донора сперми, дані якого мене цілком влаштовують. Ми домовилися про процедуру. Чи буде він мати якісь права на малюка?

У Сімейному кодексі РФ дуже мало уваги приділено правовідносин, які виникають при застосуванні допоміжних репродуктивних технологій, і проблем, пов’язаних з можливістю оскарження батьківства. Запис про батька (татові) в книжці реєстрації народжень можливо оскаржена на прохання особи, практично є батьком дитини. Їм може бути донор, чий генетичний матеріал вживали при проведенні штучного запліднення. Він може бути відомий батькам малюка, якщо в якості донора залучалися їхні родичі або знайомі; або невідомий – коли невідомий донор самостійно зумів встановити особу реципієнтів і малюка.

Ніяких перешкод для визнання власних батьківських прав у донора немає. Чинне сімейне законодавство дозволяє суперечка про реальне походження малюка, для зачаття якого брали донорські клітини. Якщо ви не бажаєте, щоб в подальшому чоловік мав будь-які права на малюка, радимо користуватися послугами невідомого донора сперми, звернувшись в спеціалізовану лікарню. Встановлення батьківства в подібних програмах неймовірно, тому що замовник не вступає в правовідносини з донором і інформація про його особистості – лікувальна прихована. Її розголошення без згоди громадянина допускається лише у випадках, встановлених законодавством РФ. Донор не знатиме про результати застосування його біо мат-ла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code