Ібупрофен аналоги протизапального, знеболюючого і жарознижуючий засіб

Ібупрофен аналоги протизапального, знеболюючого і жарознижуючий засіб Парацетамол таблетки 500 мг

Ібупрофен – аналоги цього препарату виробляються різними фармацевтичними компаніями в різних лікарських формах. У разі необхідності препарат завжди можна замінити на точно такий же, але з іншою назвою. Або купити ліки з аналогічною дією.

Як діє Ібупрофен

Щоб зрозуміти, що таке Ібупрофен і чим його можна замінити, потрібно знати механізм дії ліків, що відносяться до групи нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП). Всі препарати цієї групи діють аналогічно: вони пригнічують активність ферментів циклооксигенази, що беруть участь в синтезі біологічно активних речовин простагландинів, які влаштовують в організмі такі неприємності, як запалення, біль і жар.

Ібупрофен – це один з найбезпечніших препаратів з групи нестероїдних протизапальних засобів. При застосуванні в правильному дозуванні короткими курсами він прекрасно переноситься дорослими та дітьми. До складу препарату Ібупрофен входить однойменне діюча речовина і допоміжні речовини, які допомагають діючої речовини максимально швидко проникати в кров і тканини, надаючи свою дію.

Які аналоги є у Ібупрофену

Ібупрофен – аналоги можна розділити на дві великі групи:

  • I група – лікарські препарати, активним діючою речовиною яких є ібупрофен; правильно такі препарати називати не аналогами, а синонімами;
  • II група – лікарськими препарати, які надають таку ж лікарський дію, як Ібупрофен (протизапальну, знеболювальну, жарознижувальну), але містять інше активна діюча речовина: це справжні аналоги Ібупрофену.

I група аналогів Ібупрофену

До цієї групи ліків можна віднести всі лікарські форми Нурофен: Нурофен таблетки, вкриті оболонкою, 200 мг, Нурофен форте таблетки, вкриті оболонкою, 400 мг, Нурофен ректальні свічки для дітей 60 мг, Нурофен суспензія для дітей для прийому всередину 100 мл (в 5 мл 100 мг ібупрофену), Нурофен експрес 5% гель для зовнішнього застосування 50 г.

Крім того, ібупрофен Ібупрофен: протизапальний препарат входить до складу наступних лікарських препаратів: МІГ таблетки 400 мг, Долгит 5% гель для зовнішнього застосування.

II група аналогів Ібупрофену

Аналоги Ібупрофену – це лікарські препарати з групи нестероїдних протизапальних засобів. Перш за все, це Диклофенак, який має сильну протизапальну, знеболюючу та жарознижуючу дію. Виробляється у вигляді лікарських формах: таблетки для прийому всередину, розчин для ін’єкцій, ректальні свічки для дорослих, гель, мазь, очні краплі. Препарат дуже ефективний, але має багато побічних дій, тому його заборонено застосовувати дітям. Фармацевтичні компанії різних країн випускають його під торговими назвами: Диклофенак, Діклоран, Докльовують, Вольтарен, Наклофен, Ортофен і ін.

Німесулід – препарат з групи нестероїдних протизапальних засобів, який відноситься до останнього покоління. Пригнічує не всі ферменти ЦОГ, а тільки частина (ЦОГ-1) – ті, які відповідають за придушення простагландинів, що беруть участь в запальних реакціях. Інші, необхідні організму простагландини, придушуються в незначній мірі, тому препарат має набагато менше побічних ефектів. Німесулід виробляють в таблетках, суспензії для прийому всередину і гелю для зовнішнього застосування під торговими назвами Найз, Німесил, німесулід, Німіка, НІМУЛІДУ. Його можна застосовувати дітям з 12 років.

Ібупрофен аналоги протизапального, знеболюючого і жарознижуючий засіб правильно такі препарати називати

Ібупрофен-аналоги – це також препарати, діючою речовиною яких є парацетамол (Парацетамол, Панадол, Калпол, Тайленол, Еффералган, Цефекон Д). Парацетамол також проводиться в різних лікарських формах: Парацетамол таблетки 500 мг, Панадол таблетки 500 мг, парацетамол суспензія для дітей, суспензія для дітей Панадол, Парацетамол свічки ректальні для дітей 100 мг, ректальні свічки Панадол.

Замінити Ібупрофен можна і комбінованими препаратами. Наприклад, Паноксен, Доларен – комбіновані препарати, до складу яких входять диклофенак Диклофенак – зніме запалення і біль і парацетамол Парацетамол – ефективний при помірних болях. Виробляються вони в таблетках, дитячий вік є протипоказанням для застосування.

Кому не можна застосовувати Ібупрофен

У Ібупрофену і всіх препаратів з групи НПЗЗ однакові протипоказання. Ібупрофен – анотація перераховує їх:

  • загострення алергічних захворювань (бронхіальної астми, риніту Риніт: нежить – це цілком серйозно, нейродерміту) на тлі прийому будь-яких НПЗП;
  • ерозивно-виразкові ураження органів шлунково-кишкового тракту, в тому числі супроводжуються внутрішньою кровотечею;
  • важкі захворювання печінки, нирок і серця з порушенням функції цих органів;
  • кровотечі та підвищена кровоточивість;
  • III триместр вагітності;
  • дитячий вік до 6 років (для таблеток); дитячий вік до 3 місяців для дитячих лікарських форм;
  • підвищена чутливість до компонентів препарату.

Ібупрофен-аналоги численні, тому, якщо препарати з групи нестероїдних протизапальних засобів протипоказані, їх можна замінити Парацетамолом.

ВАМ ТАКОЖ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ