Права вагітної – в жіночій консультації і дружини – після розлучення

Права вагітної - в жіночій консультації і дружини - після розлучення випадок тимчасової непрацездатності та

Поява в родині малюка вимагає знання власних прав і негайно – юридичної підтримки. Де отримати родовий сертифікат, якщо під час вагітності спостерігається не в жіночій консультації? Чи можна встати в чергу в дитячий сад в Москві, не маючи реєстрації? І яка частина квартири, купленої по іпотеці, дістанеться чоловікові після розлучення?

Під час моєї вагітності компанія, в якій я працювала, була ліквідована. На 3-му місяці я офіційно влаштувалася на нове місце. Чи виплатять мені тут допомога по вагітності та пологах?

Згідно п. 20 Постанови уряду РФ від 15.06.2007 № 375, п. 3 ст. 11 Федерального закону від 29.12.2006 № 255-ФЗ "Про обов’язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв’язку з материнством", застрахованій обличчі, яка має страховий стаж менше 6 місяців, обчислена допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується в розмірі, що не перевищує мінімальний розмір оплати праці (МРОТ) за повний календарний місяць. До страхового стажу для визначення розмірів допомоги по вагітності та пологах включається період роботи не у конкретного роботодавця, а сукупність періодів, протягом яких роботодавці сплачували на вас обов’язкові страхові платежі.

Ви маєте право на отримання допомоги по вагітності та пологах, але в разі, якщо воно виникає при страховому стажі менше 6 місяців, розмір допомоги по вагітності та пологах обмежений МРОТ. З 01.01.2013 МРОТ складає 5205 гривень за повний календарний місяць (Федеральний закон від 03.12.2012 № 232-ФЗ).

Чи можу я отримати родовий сертифікат в приватній лікарні, якщо спостерігалася в ній всю вагітність?

Родовий сертифікат видають в жіночій консультації за місцем проживання, навіть якщо ви не перебуваєте в ній на обліку. Якщо ви спостерігаєтеся в приватній лікарні, то в жіночій консультації вам повинні видати родової сертифікат без доп оглядів. Зверніться до старшої медсестри, традиційно вона займається випискою родових сертифікатів. Якщо з’являються непорозуміння, направляйте запит керуючої.

Невдоволення персоналу медустанови пов’язане з тим, що анулюється талон № 1 "за вагітну", створений для держ виплати на користь жіночої консультації. Цей талон зі штампом "не підлягає оплаті" зобов’язаний бути погашений.

Плануємо переїзд до Москви. Чи можна стати на чергу в дитячий сад, якщо столичної прописки у нас поки немає?

Наказом Департаменту освіти м Москви від 11.02.2011 № 126 затверджено Порядок комплектування муніципальних освітніх установ, що реалізують головну загальноосвітню програму дошкільної освіти, системи Департаменту освіти м Москви, який будується на базі Автоматизованої інформаційної системи "Зарахування в ДОУ". Зазначена система дає подати два види заявок на включення до електронного реєстру: на отримання незмінних або тимчасових місць в установах для дітей, зареєстрованих за місцем проживання на території Москви. Тимчасові місця надаються дітям громадян РФ, безперервно живуть на місцевості інших суб’єктів РФ і зареєстровані за місцем присутності на території Москви.

Таким чином, стати в чергу на отримання путівки в дитячий сад ймовірно лише при наявності постійної реєстрації на місцевості столиці.

Чи обов’язково згода чоловіка на вивезення дитини на відпочинок за кордон? Ніякої заборони в судовому порядку раніше не було.

Згідно ст. 20 Федерального закону "Про порядок виїзду з РФ і в’їзду в РФ", якщо неповнолітній громадянин Російської Федерації виїжджає без супроводу 1-го з батьків, усиновителів, опікунів або покровителів, він зобов’язаний мати при собі не рахуючи паспорта нотаріально оформлена згода названих осіб із зазначенням строку виїзду і країни, яке він хоче відвідати.

Права вагітної - в жіночій консультації і дружини - після розлучення Російської Федерації своїх дітей, оформленого

ФСБ РФ в листі від 27.06.2007 № 21/1/7/3 сповіщає наступне: "У разі виїзду з Російської Федерації неповнолітнього громадянина спільно з одним з батьків згоди на виїзд дитини за кордон від другого з батьків не потрібна, якщо від нього не надходило заяви про незгоду на виїзд з Російської Федерації своїх дітей, оформленого відповідно до положень постанови Уряду РФ від 12.05.2003 № 273 "Про затвердження Правил подачі заяви про незгоду на виїзд з Російської Федерації неповнолітнього громадянина Російської Федерації".

Заява про незгоду на виїзд з Росії своїх дітей подає фактично один з батьків неповнолітнього громадянина до територіального органу Федеральної міграційної служби за місцем проживання, або в орган прикордонного контролю, або в дипломатичне представництво (консульська установа) РФ в разі, якщо заявник безперервно проживає за межами РФ. Якщо один з батьків заявить про своє розбіжності, питання про здатність виїзду малюка вирішується в судовому порядку.

Закон не вимагає оформляти згоду 1-го з батьків на виїзд дитини з іншим батьком. Воно потрібне, лише якщо неповнолітній громадянин виїжджає за кордон взагалі без батьків. Однак на практиці відбувається по іншому. Ряд іноземних країн залишає за собою право для заїзду на територію своєї держави вимагати надання нотаріально завіреного дозволу, час від часу його вимагають надати при перетині кордону.

Під час шлюбу на мене і моїх батьків була оформлена іпотека на квартиру на праві часткової власності. Чоловік в оформленні документів і виплаті іпотечних внесків не бере. Чи може він в разі розлучення претендувати на мою долю в даній квартирі?

Відповідно до ст. 34 Сімейного кодексу РФ майно, нажите подружжям під час шлюбу, є їхньою спільною власністю незалежно від власного вкладу кожного в його придбання. Всі платежі за іпотечним кредитом, вироблені в період шлюбу, вважаються здійсненими за рахунок спільного майна подружжя, навіть якщо стороною домовленості іпотеки виступав лише один з них.

Екс-чоловік може не претендуватиме на частку в квартирі, а на одну другу частини квартири або на одну другу валютних засобів, виплачених за іпотечним кредитом в період шлюбу. У вашій ситуації можна радити оформити шлюбний договір і завірити його у нотаріуса. Згідно з документом, в разі розірвання шлюбу чоловік не буде претендувати на половину частини житлового приміщення, що належить вам на праві часткової власності, і вимагати виплати валютних засобів, сплачених за іпотечним кредитом.

ВАМ ТАКОЖ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ